Reklama

Jak działa lampa Sollux? Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu kosmetycznego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie parnera

Jak działa lampa Sollux? Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu kosmetycznego - Zdjęcie główne

foto zdjęcie parnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Naświetlanie lampą Sollux stosowane jest zarówno w gabinetach kosmetycznych, jak i fizjoterapeutycznych. Może ono stanowić samodzielny zabieg lub wstępną procedurę do kolejnych działań, np. oczyszczania skóry. Sprawdź, jak działa lampa Sollux oraz dowiedz się, jakie efekty przynosi.

Reklama

Lampa Sollux - co to jest?

    Lampa Sollux to urządzenie emitujące promieniowanie podczerwone, które wnika głęboko w tkanki. Zabiegi z jej wykorzystaniem przeprowadzane są zarówno w gabinetach kosmetycznych, jak i fizjoterapeutycznych, ze względu na doskonałe efekty.  Chociaż lampy Sollux mogą być wykorzystywane w warunkach domowych, istnieje możliwość wystąpienia skutków ubocznych w postaci bólu głowy, nudności, bezsenności czy nadmiernej drażliwości. Z tego powodu zabiegi z użyciem lampy Sollux powinien wykonywać wyłącznie specjalista po szkole kosmetycznej w Poznaniu. Konieczne jest także wcześniejsze przeprowadzenie wywiadu kosmetycznego, w celu wykluczenia przeciwwskazań. Szkoła Policealna GoWork.pl w Poznaniu dokłada wszelkich starań, aby jej absolwenci stawiali zdrowie i bezpieczeństwo swoich klientów na pierwszym miejscu. Profesjonalni technicy usług kosmetycznych posiadają rozległą wiedzę teoretyczną na temat kosmetologii i umiejętności praktyczne, a także zostali przeszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy. 

Jakie efekty przynoszą zabiegi z użyciem lampy Sollux?

    Promieniowanie podczerwone, które emituje lampa Sollux, wywołuje ciepło w tkankach, w efekcie czego dochodzi do rozszerzenie naczyń krwionośnych. To z kolei powoduje przyspieszenie metabolizmu komórkowego i usuwanie zbędnych produktów przemiany materii. Lampa Sollux ma udowodnione działanie przeciwzapalne, łagodzące oraz obniżające napięcie nerwowe. Urządzenia tego używa się w przypadku następujących problemów skórnych:

  • trądziku młodzieńczego,
  • czyraków,
  • półpaśca, 
  • blizn i zrostów, 
  • zmarszczek,
  • podrażnień i zaczerwienień,
  • trudno gojących się ran i uszkodzeń skóry.

Jakie filtry mogą być użyte do zabiegu?

    Przed zabiegiem z użyciem lampy Sollux, konieczne jest dobranie odpowiedniego filtru. W zależności od wybranego koloru efekty będą inne:

  • filtr czerwony - pomaga w przypadku trądziku, stanów wyciekowych, blizn, czyraków i uszkodzeń skóry. Może być także stosowany przed i po oczyszczaniu, przed nałożeniem maski oraz przed jonoforezą, masażem lub galwanizacją,
  • filtr niebieski - w kosmetyce leczniczej używa się go do łagodzenia trądziku różowatego, podrażnień skóry i rozszerzonych naczynek. Może być także używany po głębokim złuszczaniu naskórka, przed i po oczyszczaniu, przy stosowaniu masek ściągających oraz po jonoforezie, masażu lub galwanizacji. 

Ile trwa i kosztuje zabieg naświetlania lampą Sollux?

    Naświetlanie lampą Sollux trwa od 10 do 20 minut. Za pojedynczy zabieg należy zapłacić 10-20 złotych, w zależności od miejsca. Dla osiągnięcia najlepszych efektów zalecane jest wykupienie całego pakietu, składającego się z 10 zabiegów

Zabieg z użyciem lampy sollux - przeciwwskazania

    Chociaż zabiegi, podczas których stosowana jest lampa Sollux mają wysoką skuteczność i dobre efekty, nie każdy będzie mógł z nich skorzystać. Mowa w szczególności o osobach cierpiących z powodu jaskry, stanów gorączkowych, niewydolności krążenia, ostrych stanów zapalnych, czynnej gruźlicy płuc, zaburzeń czucia powierzchniowego lub mają skłonność do krwotoków. Ponadto do naświetlania z filtrem czerwonym przeciwwskazaniami są nadciśnienie, trądzik różowaty, miażdżyca, nowotwory, rozszerzone naczynka i nadczynność tarczycy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE