Czwarte miejsce Arona Rozuma w Kolumbii

Czwarte miejsce Arona Rozuma w Kolumbii - Zdjęcie główne

Aron Rozum zajął 4 miejsce w turnieju sumoków w kategorii 85 kg – podczas tegorocznych Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich – World Games 2013 w Kolumbii. W pojedynku o brązowy medal przegrał z mistrzem świata Mongołem Gantugsem Rentserdorżem. – Jestem dumny z osiągnięć Arona. Co prawda przegrał z mistrzem świata i nie zdobył medalu, ponieważ w World Games jest tylko jeden brązowy medal, ale walczył dzielnie – ocenia Dariusz Rozum, prezes Polskiego Związku Sumo. Z kolei sam Aron Rozum nie kryje zadowolenia. – Oceniam występ jako dobry. 4 miejsce nie jest złe w światowej czołówce -mówi Aron Rozum, czwarty w sumo na Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich - World Games 2013. Turniej wygrał Japończyk Tatsuma Kawaguchi, który w finale zwyciężył Rosjanina Batyra Ałtyjewa. Natomiast Marinie Rozum nie udało się przejść etapu kwalifikacji. – Marina wróciła do tego sportu po 6-letniej przerwie, więc nie liczyłem na medal – mówi Dariusz Rozum. Jedno jest pewne. – Walki sumo, nieznane w Kolumbii, przyciągnęły tłumy – mówi Dariusz Rozum. W tym roku w zmaganiach w Kolumbii brało udział ponad 4.000 zawodników z ponad 100 krajów, a wśród nich 33-osobowa reprezentacja Polski. Walczyli o medale w 31 dyscyplinach sportu. Biało-czerwoni startowali w akrobatyce sportowej, biegu na orientację, ju jitsu, kajakarskim maratonie, płetwonurkowaniu, sporcie tanecznym, trójboju siłowym, wspinaczce sportowej i sumo. Za cztery lata organizatorem Igrzysk Sportów Nieolimpijskich – World Games – ma być Wrocław. (mar)