Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do 30 listopada
R E K L A M A

Upławy. O czym świadczą i czy powinny niepokoić?

› Zdrowie i uroda 3 miesiące temu    16.08.2017
Artykuł gościnny
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. fotolia.pl

Co warto wiedzieć o zdrowiu intymnym? Po czym poznać prawidłową wydzielinę z pochwy, a po czym niepokojące upławy? Jak obliczane są dni płodne? W jaki sposób można się obronić przed infekcjami intymnymi?

R E K L A M A


Każda kobieta powinna znać odpowiedź na powyższe pytania, aby nie tylko zadbać o własne zdrowie, ale również wiedzieć, jakie zmiany zachodzą w jej organizmie. Dzięki temu będzie mogła lepiej przygotować się do ciąży lub jej uniknąć, skuteczniej zadbać o własne zdrowie, a w razie wystąpienia takiej potrzeby również podjąć szybkie i efektywne leczenie.

Jak dbać o zdrowie okolic intymnych?

Najważniejszą rzeczą w dbaniu o własne zdrowie intymne jest przestrzeganie zasad higieny, czyli częste podmywanie się, a w dniach miesiączkowych również jak najczęstsze wymienianie tamponów i podpasek. Istotne jest także używanie właściwych kosmetyków myjących, czyli odpowiednich żeli do okolic intymnych, które mają optymalne pH oraz właściwości wpływające na zdrowie i chroniące przed infekcjami.

Dbanie o zdrowie intymne to także unikanie kontaktów seksualnych z przypadkowymi osobami oraz szybkie reagowanie na wszelkie niepokojące objawy, jak np. upławy czy pieczenie i swędzenie.

Jak wyglądają upławy?

Niepokojące upławy świadczą o infekcjach intymnych. Wyglądają zdecydowanie inaczej niż naturalna wydzielina z pochwy, czyli śluz. Przede wszystkim mają inny kolor, zielonkawy lub żółtawy, mocny i nieprzyjemnych zapach oraz towarzyszy im szczypanie i swędzenie.

Jak oblicza się dni płodne?

Dni płodne pojawiają się w okolicy owulacji, czyli na kilka dni przed nią i na kilka dni po niej. Natomiast owulacja w książkowym cyklu menstruacyjnym powinna pojawić się w połowie tego cyklu. Znając średnią długość swojego cyklu menstruacyjnego oraz konkretną datę, kiedy wystąpił pierwszy dzień ostatniej miesiączki, można z łatwością wyliczyć dni płodne i niepłodne. Wystarczy wpisać te dwie dane w kalkulatory dni płodnych, które dostępne są w internecie.

Szukasz większej ilości informacji? Odwiedź stronę internetową kobiecosc.info!

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
R E K L A M A
R E K L A M A