› Sport i rekreacja› Aktualności 15 dni temu    9.09.2017
Witold Blandzi
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Piłkarze w Wielkopolskim Turnieju Orlika zajęli szóstą pozycję.Piłkarze w Wielkopolskim Turnieju Orlika zajęli szóstą pozycję.

Rok sportowy 2016/17 w SP 8 Krotoszyn to pasmo sukcesów i ciężkiej pracy nauczycieli wychowania fizycznego i uczniów klas sportowych.

Szkoła w klasyfikacji sportowej SZS Wielkopolska, zajęła wysokie piąte miejsce wśród 700 klasyfikowanych. SP 8 wystąpiła w 10 finałach wojewódzkich, zajmując w nich czwarte miejsca w mini siatkówce chłopców i dziewcząt, szóste w piłce nożnej, trzynaste w czwórboju chłopców.

Reprezentacje „Ósemki” zajmowały czołowe miejsca w finałach rejonowych w koszykówce, halowej piłce nożnej, drużynowy badmintonie. W większości zawodów brali udział uczniowie VI klasy sportowej prowadzonej przez Huberta Wronka i Łukasza Raka.

Szkoła została w czerwcu zaproszona na podsumowanie roku sportowego na poznańskiej Malcie. Nagrodę z rąk prezesa SZS odebrała dyrektor Katarzyna Maciejewska, która reprezentowała szkołę z nauczycielami wychowania fizycznego oraz uczniami.

W czerwcu ogromny sukces odniosła także drużyna Sławomira Chlebowskiego w ogólnopolskim turnieju mini piłki siatkowej Kinder Plus Sport, zdobywając mistrzostwo Wielkopolski w trójkach i zapewniając tym samym sobie awans do mistrzostw Polski w Zabrzu. Drużyny Macieja Parczyńskiego zajęły III i VI miejsca w Wielkopolsce w dwójkach.

Talentów sportowych w krotoszyńskiej „Ósemce” nie brakuje, więc jest to dobry prognostyk na przyszłe lata. Wszystkim uczniom biorącym udział w zawodach sportowych i nauczycielom, którzy przyczynili się do tego sukcesu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.