Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do 30 listopada
R E K L A M A

Szukasz opiekunki do dziecka? Zatrudnij członka rodziny

› Dom 2 miesiące temu    12.09.2017
Marta Popławska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Jesteś rodzicem maluszka, który skończył już 20 tygodni? Pracujesz lub prowadzisz działalność rolniczą i szukasz osoby do opieki nad dzieckiem? Boisz się jednak powierzyć swoje maleństwo kompletnie obcej osobie? Zatrudnij członka rodziny.

R E K L A M A

I podpisz z nim umowę, dzięki czemu będzie on miał odprowadzane składki na ubezpieczenie, które opłaci budżet państwa. Pamiętaj jednak, że „nianią” nie może być żaden z rodziców dziecka. Może nią natomiast zostać babcia, dziadek, ciocia lub inny członek rodziny.

Składki za opiekunkę do dziecka są opłacane z budżetu państwa najdłużej do 31 sierpnia roku, w którym dziecko ukończy 3 lata (lub 4, w przypadku, gdy nie można zapewnić dziecku opieki przedszkolnej).

Gdy podpiszesz z „nianią” umowę zostaje ona objęta ubezpieczeniem emerytalnym, rentowym, wypadkowym i zdrowotnym, w przypadku, gdy opieka nad dzieckiem jest jej jedyną pracą. Jeżeli pracuje na cały etat budżet państwa opłaci opiekunce jedynie ubezpieczenie zdrowotne. Należy pamiętać, że państwo finansuje niani składki tylko do tej części jej pensji, która nie przekracza minimalnego wynagrodzenia.

Kiedy budżet państwa finansuje składki za nianię?

Gdy rodzice: pracują na podstawie umowy o pracę, świadczą usługi na podstawie umowy cywilnoprawnej, która stanowi tytuł do ubezpieczeń społecznych (umowy agencyjnej, umowy zlecenia, umowy o świadczenie usług), prowadzą pozarolniczą działalność lub prowadzą działalność rolniczą (z wyjątkiem osoby, która podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników jako domownik)

Gdy dziecko: nie jest w żłobku, klubie dziecięcym ani nie jest pod opieką dziennego opiekuna, ukończyło 20 tygodni, Gdy niania: jest osobą pełnoletnią, nie jest rodzicem dziecka.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A