Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do konca roku
R E K L A M ABolsiusB2
R E K L A M A

Szef ustali ci datę urlopu? Zmiany w przepisach. Co wy na to? [SONDA]

› Aktualności› Wydarzenia 9 dni temu    6.12.2017
Tomasz Słaboszewski
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
Od 2018 roku mogą ulec zmianie przepisy dotyczące urlopówOd 2018 roku mogą ulec zmianie przepisy dotyczące urlopów fot. fotolia

W 2018 prawo pracy w Polsce może się zmienić. Nowe przepisy pozwolą pracodawcy zmusić pracownika do wzięcia urlopu.Jedną ze zmian, która ma zostać wprowadzona, jest wykorzystanie urlopu każdorazowo w ciągu roku. Oznacza to, że pracodawca będzie mógł nas zmusić do wzięcia wolnego nawet w konkretnym terminie. Oczywiście szef będzie miał obowiązek najpierw porozumieć się z podwładnymi. Jednak w przypadku, gdy się to nie uda, to on wybierze nam datę urlopu. O terminie przełożony poinformuje nas na dwa miesiące wcześniej. Intencje są teoretycznie dobre - zmusić pracodawców do uwzględnienia potrzeby wypoczynku pracowników. Prócz tego nie będzie można w czasie urlopu podejmować żadnych prac zarobkowych. To czas jedynie na wypoczynek.

R E K L A M AZmiana dotyczyć ma również urlopu na żądanie. Obecnie pracownikowi na umowie o pracę przysługują 4 płatne dni tego typu wolnego. Po wejściu w życie nowego kodeksu pracy nie otrzymalibyśmy już za nie wynagrodzenia. Ta zmiana na pewno nie zachwyci zwłaszcza rodziców, którzy stracą, jeśli ich dziecko nagle się rozchoruje oraz tych, którzy dość luźno podchodzą do tzw. "kacowego". 

 

Co sądzicie o proponowanych zmianach? Zapraszamy do udziału w ankiecie i komentowanie - najbardziej trafne wpisy opublikujemy na drugiej stronie "Gazety Krotoszyńskiej" już w najbliższy wtorek. 

 

Czy zmiany w przepisach o urlopach to dobry pomysł?

Czy zmiany w przepisach o urlopach to dobry pomysł? 

ankieta dodana 06.12.2017, ilość wszystkich głosów: 171
NIE
85%
TAK
12%
NIE WIEM
3%
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ pracoholik
9 dni temu ocena: 100%  3
No to się posypią L4.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pan Tadeusz
9 dni temu ocena: 100%  2
To jest chore. Mój urlop i to ja mam decydować kiedy chcę odpocząć a nie mój szef.nie po to charujemy żeby ktoś decydował o moim urlopie. W branży budowlanej szef będzie dawał urlop kiedy ? zimą!a ja może chcę w sierpniu z rodziną wyjechać nad morze.szefo nie zgodzi się bo będzie miał takie prawo.masakra
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pierre d'Olais Teau
9 dni temu ocena: 100%  1
Przeczytaj jeszcze dziesięć razy, bo widocznie masz problem z logiką. Nikt cie nie będzie wypychał na urlop, tylko masz obowiązek wykorzystać zaległy do końca roku. Jeżeli nie wskażesz daty, to wyręczy cię w tym pracodawca. Bo też istota urlopu wypoczynkowego jest taka, że pracownik ma odpoczywać. Tyle, cała tajemnica. Po wynikach sondy widzę, że prowokacyjny tytuł Gazety przyniósł oczekiwany efekt. Piękna manipulacja. Skuteczna.
R E K L A M A
R E K L A M A