Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do konca roku
R E K L A M ABolsiusB2
R E K L A M A

Rozdrażew: "Święta coraz bliżej", czyli jak ukisić kapustę zgodnie z normami UE [FOTO]

› Aktualności 12 dni temu    3.12.2017
Tomasz Słaboszewski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Tomasz Słaboszewski

Spektakl zatytułowany "Kiszenie kapusty" w wykonaniu zespołu "Helka" i reżyserii Sabiny Moraś rozbawił do łez mieszkańców, którzy przyszli w dzisiejsze popołudnie do Sali Wiejskiej w Rozdrażewie na spotkanie "Święta coraz bliżej".

R E K L A M A

 

Historia zderzenia nowoczesności i trendów (w postaci paniusi z Warszawy) z tradycją, ludowością i swojskością polskiej wsi (w postaci gospodyń) była przezabawna. Przesycona gwarą (którą panie z Helki na szczęście pielęgnują) opowieść,  bawi i uczy. Choćby tego - jak według norm Unii Europoejskiej - powinno dziś wyglądać kiszenie kapusty. 

 

Podczas przedświątecznego spotkania zorganizowanego przez Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich w Rozdrażewie  mozna było także kupić ozdoby świąteczne przygotowane przez Publiczne Przedszkole w Rozdrażewie, a najmłodsi mogli sfotografować się ze Świętym Mikołajem.

 

Tego dnia rozstrzygnięto również konkursy na lampion świąteczny oraz na najpyszniejsze ciasto z miodem. Twórcy najlepszych wypieków i najpiękniejszych lampionów zostali nagrodzeni. A goście spotkania mogli skosztować ciast przygotowanych na konkurs przy kawie. 

 

Laureatów podamy w papierowym wydaniu "Gazety Krotoszyńskiej". 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania. 

 

 

 

 

 

 

R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ iuytr
  12 dni temu 1
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  R E K L A M A