Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do 30 listopada
R E K L A M A

Rozdrażew: Kto robi bałagan koło cmentarza?

› Aktualności 2 miesiące temu    6.09.2017
Tomasz Słaboszewski
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Pod cmentarzem w Rozdrażewie ktoś robi bałagan - alarmował radny Henryk WłodarczykPod cmentarzem w Rozdrażewie ktoś robi bałagan - alarmował radny Henryk Włodarczyk fot. Tomasz Słaboszewski

O tym, że przy cmentarzu parafialnym w Rozdrażewie jest małe, nielegalne wysypisko śmieci zaalarmował Henryk Włodarczyk, radny z Rozdrażewa. I faktycznie koło nekropolii co rusz pojawia się kupka odpadów. A to ziemi, a to fragmentów fundamentu lub płyt z rozebranych nagrobków.

R E K L A M A

 

- Nie ma tygodnia, żeby ktoś nie przyjeżdżał, jakieś firmy. Są roboty przy grobowcu, są gruzy, a nikt nie pilnuje, gdzie oni potem to wszystko wysypują. Zakładają pomnik i jest za wysoko ziemia, a potem nie ma gdzie tego wysypać, z tym zrobić. Nie wiem, czy nie zabierają tego tylko zostawiają za cmentarzem, na naszym terenie – mówi radny.

 

I podkreśla, że widzi te zdarzenia nie od dziś. Ale nie sądzi, żeby robiła to firma pogrzebowa. - Trzy wiaderka ziemi pewnie by nikomu nie przeszkadzały, ale jak popada robi się rynsztok i całe błoto wypływa na ulicę. Ludzie przyjeżdżają codziennie odwiedzać groby. Źle to wygląda – dodaje radny. I zaznacza, że nie rzuca na nikogo podejrzeń, ale zjawisko śmiecenia przy cmentarzu jest faktem niezaprzeczalnym.

 

Cmentarzem zarządza parafia Jana Chrzciciela w Rozdrażewie. Proboszcz mówi otwarcie, że nie sądzi, aby bałagan był sprawką firm pogrzebowych.

 

- Nie sądzę, żeby firmy, które pracują na cmentarzu coś takiego robiły. To są nasi parafianie, długoletni współpracownicy. Nie podejrzewam ich w żaden sposób. Podejrzewam, że zrobili to ci, którzy na własną rękę rozbierali grób. Mam na to taki sam wpływ jak ktoś, komu ktoś zrobi na podwórku bałagan – twierdzi ksiądz Sławomir Siewkowski.

 

Wójt Rozdrażewa nie bagatelizuje problemu, ale zaznacza, że o nielegalnym wysypisku nie ma mowy.

 

- Nie jest to wysypisko. To kilka płyt, albo raczej fragmentów fundamentów. Nikogo za rękę nie złapałem, więc nie jestem w stanie odpowiedzieć, kto może tak robić. Najlepsze zdyscyplinowanie będzie wtedy, gdy się uda kogoś, kto to robi, przyłapać na gorącym uczynku i wtedy poniesie karę. W innej sytuacji trudno z tym walczyć – mówi Mariusz Dymarski.

 

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ janek
2 miesiące temu ocena: 100%  3
Czeba mieć wyznaczone miejsce na gruz to nikt nie będzie byle gdzie zostawial
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec 1
2 miesiące temu 2
o jak zwykle w Rozdrażewie o śmieciach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
2 miesiące temu ocena: 0%  1
nie ma o czym pisać ???? jaka szkoda
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A