Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do czerwca
R E K L A M A

Rozdrażew: Krajobraz po gradobiciu

› Aktualności 6 miesięcy temu    16.07.2017
Tomasz Słaboszewski
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Henryk Włodarczyk stracił kilkanaście hektarów kukurydzyHenryk Włodarczyk stracił kilkanaście hektarów kukurydzy fot. Tomasz Słaboszewski

 

R E K L A M A

- Trochę lat już chodzę po tej ziemi, ale czegoś takiego nie widziałem – mówią rolnicy z gminy Rozdrażew. Tak komentują nawałnicę, która przeszła nad powiatem krotoszyńskim. W gminie Rozdrażew straty są olbrzymie, bo grad nie oszczędził upraw kukurydzy, rzepaku, buraka cukrowego i zbóż.

W Krotoszynie nikt nie wiedział o gradobiciu, jakie przeszło nad gminą Rozdrażew. A wystarczyło kilkanaście minut intensywnych opadów, aby zniszczyć rolnikom cały sezon. Grad padał w Dąbrowie, Rozdrażewku, części Rozdrażewa – na tzw. „Kościuszki” oraz trochę w Maciejewie. Dopiero ranek następnego dnia odsłonił skalę zniszczeń.

- Spadło jakieś 50 milimetrów wody na metr kwadratowy. Wiem, bo mam zbiornik opadowy koło domu i praktycznie się z niego wylewało – ocenił Henryk Włodarczyk, rolnik i radny gminny.

 

Jego uprawy ucierpiały bardzo mocno - praktycznie 90 procent kukurydzy jest zniszczone. Poza tym ucierpiały uprawy buraka cukrowego, rzepaku, zboża i lucerny. 

 

Ilu rolników jest poszkodowanych w wyniku gradobicia? Na jaką pomoc mogą liczyć? Szerzej we wtorkowym numerze "Gazety Krotoszyńskiej"

 

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A