Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Rowerzyści wpadają na samochody i ludzi

› Aktualności 9 miesięcy temu    22.10.2016
Farida Leśniewska
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A

- Rowerzyści przejeżdżający przez przejścia dla pieszych to zmora w naszym mieście – alarmują kierowcy. I obrazują. - Pojawiają się nagle na przejściu, nie wiadomo skąd. A także przestrzegają. - To może prowadzić do tragedii.
 

R E K L A M APromocjaPortale-SRT


Rowerzyści mogą jeździć po ścieżkach rowerowych, drodze lub ewentualnie poboczu.

 

– Z chodnika mogą korzystać tylko w trzech przypadkach. Kiedy są złe warunki pogodowe. Jeśli mają pod opieką dziecko do lat 10 lub na obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczona jest prędkość powyżej 50km/h, ale takiej sytuacji na naszym terenie nie ma – tłumaczy Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji.

 

Czy może przemknąć na rowerze przez przejście dla pieszych?

 

– Tylko jeśli przejście jest w ciągu ścieżki rowerowej. Wówczas można przejechać rowerem. I takie przejście jest oznakowane. W Krotoszynie jest to możliwe np. na Ostrowskiej i Ceglarskiej – zaznacza funkcjonariusz.

 

W pozostałych przypadkach rowerzysta jest zobowiązany zejść z roweru i przeprowadzić go po przejściu, jeśli chce je przekroczyć.

 

– Inaczej zostanie ukarany mandatem – przestrzega Piotr Szczepaniak.

 

Rowerzyści powinni też pamiętać, że mogą jeździć prawą stroną, pieszy ma pierwszeństwo na pasach, a na skrzyżowaniach tras dla rowerów, na których o pierwszeństwie nie decydują znaki, obowiązuje ich reguła prawej ręki. Rowerzysta ma także obowiązek korzystać z drogi bądź pasa ruchu dla rowerów, jeśli wyznaczone są one dla kierunku, w którym jedzie lub zamierza skręcić. Po zmroku musi używać świateł.

R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Bonzo
4 miesiące temu 4
Ja jeżdżę jak mi się podoba i guwno to kogo ma obchodzić
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rowerzysta
9 miesięcy temu ocena: 100%  3
No to zobaczcie w praktyce jak kierowcy przepuszczaja na Ostrowskiej ( kolo Biedronki ) rowerzystow , kilka razy tam jechalem rowerem jak zwróciłem kierowcy uwage to odpowiada mi jaka sciezka rowerowa tu jest - znaki poziomie( na jezdni ) tez sie prosza , tak jak na fotce.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obużony
9 miesięcy temu 2
Pier...lona szarańcza, a co z tymi co pod prąd a Mahle wyjeżdżają.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rwerzystaa
6 miesięcy temu 1
Popracuj nad ortografią :)
R E K L A M A
R E K L A M A