Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do konca roku
R E K L A M ABolsiusB2
R E K L A M A

Piotr Stachyra - mistrz Polski w biegu na 100 km

› Aktualności miesiąc temu    6.11.2017
Tomasz Słaboszewski
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Jacek Deneka/ULTRA LOVERS

Piotr Stachyra mistrzem Polski w biegu na 100 km. Związany przez lata z Krotoszynem zawodnik reprezentujący barwy Piasta Głogów dokonał rzeczy niezwykłej. Wrócił do biegania przez duże „B”, wygrywając w debiucie jeden z najbardziej prestiżowych i morderczych biegów w Polsce – Supermaraton Calisia, gdzie do pokonania jest 100 kilometrów. To tyle, ile z Krotoszyna do Poznania. Zwycięzca podczas biegu spalił 8.500 kalorii. 

R E K L A M APiotr Stachyra po 7 godzinach i kwadransie wbiegl na metę i uniósł ręce w geście triumfu. Ale zanim do tego doszło przez 16 tygodni ostro przygotowywał się do tego startu. W Supermaratonie Calisia zaczął zgodnie z planem i równo pracował na calym dystansie. Prowadzenie objął po 50 km i już go nie oddał, choć różnice na mecie były niewielkie, bo biorąc pod uwagę dystans 100 km, dwie minuty to niewiele. 


 


W 16-tygodniowym okresie przygotowawczym przebiegłem ponad 2.600 km. W szczytowym okresie treningów mój kilometraż wyniósł 280 km w tygodniu. A w samym wrześniu przebiegłem ponad 800 kilometrów. Nie było lekko pogodzić pracę służbową z biegową. Często wykonywałem treningi wcześnie rano (4.30)potem praca. I wieczorem oczywiście druga jednostka biegowa. Tak, tak, sukces rodzi się w bólu. Był moment zwątpienia przed takim wyzwaniem jak bieg 100 km, ale tylko przez kilka godzin. I co? Następnego dnia rano wychodzę na trening - powiedział Piotr Stachyra, mistrz Polski w biegu na 100 km.

 

 

 

 


 

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Darek
miesiąc temu 1
Wielki szacun dla pana Też dużo biegam i przebiegłem 100 km ale nie w takim czasie Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesów na biegowych ścieżkach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A