Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Meble Doktór
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do czerwca
R E K L A M A

Pasje: K&E Freestylers

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    4.01.2017
Tomasz Słaboszewski
komentarzy 3 ocen 4 / 100%
A A A
Kamil Frąckowiak i Eryk KunickiKamil Frąckowiak i Eryk Kunicki fot. Tomasz Słaboszewski

Niezależnie od pogody i pory roku spotykają się na boisku i trenują. Od drużyny piłkarskiej odróżnia ich przede wszystkim to, że każdy z nich ma własną piłkę. I każdy wyprawia z nią niezwykłe rzeczy, bo obaj są mistrzami futbolowego freestyle'u.

R E K L A M A

 

Kamil Frąckowiak i Eryk Kunicki wyglądają jakby urodzili się z piłką przy stopie. Żonglują i wykonują nią tricki, które niewielu umiałoby powtórzyć.

 

Zaczęło się od „normalnej” gry w piłkę nożną.

- Chcę być piłkarzem i to piłka nożna była zawsze moją pasją numer jeden. Mój przyjaciel Kamil zaczął zajmować się freestyle'm i mu w tym pomagam. Bardzo mi się to spodobało i działamy razem – mówi Eryk Kunicki.

15-latek uczy się w prestiżowej Szkole Mistrzostwa Sportowego nr 13 w Poznaniu. Nadal jest zawodnikiem Astry Krotoszyn, ale to niemal pewne, że już niedługo zasili szeregi drużyny z wyższych klas rozgrywkowych. Był już na testach w Miedzi Legnica, grał także w meczu przeciwko rówieśnikom z Arki Gdynia. - Kibicuję Realowi Madryt, a mój ideał piłkarza to Cristiano Ronaldomówi Eryk, pseudonim „Evra”. Z kolei Kamil to fan Barcelony i Lionela Messiego. - Po meczach naszych drużyn zawsze potrafimy podać sobie rękę. Nie ma między nami nienawiści jak wśród kibiców tych drużyn – mówi Kamil Frąckowiak, pseudonim „Kamcio”.

 

Obaj są wychowankami Astry Krotoszyn. Obaj trenują. Ale półtora roku temu natknęli się na freestyle football.

 

- Pierwszym gościem, którego zaczęliśmy oglądać i podpatrywać był Krzysztof Golonka, który zaprezentował swoje umiejętności w programie „Mam talent”. I od wtedy w zasadzie dzieciaki w całej Polsce zaczęły go naśladować. My też. Potem byli Freestyle Bros, którzy jako pierwsi w Polsce zaczęli pokazywać swoje umiejętności na filmach w Internecie. Wiele się od nich nauczyliśmy, począwszy od rozgrzewek i przygotowania do treningu, a na psychicznym podejściu do ćwiczenia kończąc. Wiele razy może się nie udać i nie można się zniechęcać tylko próbować dalej, do skutku. I na nich się też wzorujemy, ale każdy freestyler chce mieć swoje niepowtarzalne układy – opowiadają Kamil i Eryk..

 

Młodzi krotoszynianie zaczynali od prostych tricków jak „around the world”, polegający na wykonaniu nogą pełnego obrotu nad piłką w trakcie żonglowania. Potem pojawiły się coraz trudniejsze sztuczki i kombinacje.

 

Aż wreszcie niedawno wspólnie założyli na youtube kanał, gdzie publikują filmy ze swoimi popisami. Wpisując K&E Freestylers” w wyszukiwarce możemy pooglądać czego nauczyli się w ciągu zaledwie półtora roku. - Założyliśmy kanał z filmami i jest to dla nas motywacja, bo musimy się uczyć coraz więcej rzeczy. Chcemy, żeby nasi widzowie widzieli nasz progres we freestyle'u.

 

Utalentowane 15-latki znają w tej chwili wszystkich najlepszych freestylwerów w Polsce. - Wkrótce będziemy nagrywać film z mistrzem świata we freestyle'u – Pawłem Skórą. A za dwa miesiące jedziemy na pierwsze nasze zawody w karierze do Lubasza pod Poznaniemopowiadają chłopcy. A my trzymamy za nich kciuki.

R E K L A M A
+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (3)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ benka
  ponad rok temu ocena: 0%  3
  Planuję zacząć odchudzanie. Od czego zacząć? Czy warto zastosować się do tych wskazówek- http://amazonnews.pl... ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ZTC
  ponad rok temu 2
  Wariaty ;D
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kris
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  Trzymamy kciuki!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  R E K L A M A