Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do czerwca
R E K L A M A

Leczenie trądziku - czy prawidłowa pielęgnacja skóry wystarczy?

› Kobieta i dziecko miesiąc temu    19.12.2017
Artykuł gościnny
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. shutterstock

Choć wielu z nas traktuje trądzik jako pewien defekt kosmetyczny, to prawda jest taka, że to poważna choroba skóry, która wymaga podjęcia odpowiedniego leczenia. Czy prawidłowa, domowa pielęgnacja skóry trądzikowej wystarczy, aby pozbyć się tego schorzenia? I jakie sposoby może zaproponować nam lekarz? Podpowiadamy, jak skutecznie uporać się z trądzikiem!
 

R E K L A M A


Kosmetyki na trądzik i pielęgnacja skóry trądzikowej

Nie da się zaprzeczyć - w przypadku choroby, jaką jest trądzik, bardzo duże znaczenie ma prawidłowa pielęgnacja skóry. Podstawą w tym przypadku jest jej regularne oczyszczanie z zanieczyszczeń i bakterii, które wywołują trądzik, a także umiejętne nawilżanie i jednoczesne matowienie. Wszystkie czynności pielęgnacyjne powinny być wykonywane w taki sposób, żeby nie zaburzać naturalnej flory bakteryjnej skóry. Trzeba uświadomić sobie, że nie zawsze domowa pielęgnacja wystarczy, aby całkowicie pozbyć się trądziku - w przypadku małego łojotoku i niewielkiej ilości zaskórników, można na początku zdać się na działanie samych kosmetyków. Jeśli jednak nie widzimy poprawy lub problem trądziku pogłębia się, trzeba natychmiast zastosować odpowiednie leczenie.

Leczenie trądziku u lekarza - leki i maści na trądzik

Jeżeli na naszej skórze znajduje się dużo zaskórników i krostek z ropnym wysiękiem, a dodatkowo mamy do czynienia z nasilonym łojotokiem, nie należy zwlekać z wizytą u dermatologa - oceni stan naszej skóry, zleci odpowiednie badania i dobierze najlepszą metodę leczenia. Lekarz może nam zalecić stosowanie:

  • preparatów działających miejscowo - kremów, żelów, zawiesin i płynów - opartych na pochodnych witaminy A, ich zadaniem jest hamowanie nieprawidłowego procesu złuszczania naskórka i przeciwdziałanie stanom zapalnym;
  • leków zmniejszających łojotok - opartych na kwasach witaminy A i jej pochodnych, np. Isotrexin, Differin, leki tego typu zmniejszają zaskórniki, wygładzają skórę, leczą stany zapalne i hamują łojotok;
  • antybiotyków - zarówno doustnych, jak i tych do smarowania skóry, np. Tetracyklina, Doxycyklina, taka kuracja musi trwać nawet kilka miesięcy;
  • suplementów diety - witamin z grupy B, witaminy A oraz PP, które działają przeciwłojotokowo i regulują złuszczanie naskórka.

Preparaty na trądzik

Musimy pamiętać o tym, że stosowanie leków przepisanych przez lekarza nie zwalnia nas z kontynuowania starannej pielęgnacji skóry trądzikowej w domu. Przy leczeniu pod kontrolą lekarza należy stosować odpowiednie, łagodzące kosmetyki, aby ograniczyć ryzyko wystąpienia podrażnień oraz innych skutków ubocznych po stosowanych lekach. Dermatolodzy bardzo często zalecają stosowanie aptecznych kosmetyków przeznaczonych do skóry wrażliwej, nie zaś typowych produktów do skóry tłustej i trądzikowej, ze względu na ich częste drażniące działanie.

Jak się pozbyć trądziku? Zabiegi kosmetyczne na trądzik

W wielu przypadkach bardzo pomocne mogą okazać się nie tylko specjalne leki przepisane przez lekarza, lecz także wybrane zabiegi kosmetyczne i lekarskie. Trądzik możemy postarać się zwalczyć m.in. przy pomocy ultradźwięków, peelingów czy jontoforezy. Cenionym w ostatnich latach przez Pacjentów i lekarzy medycyny estetycznej sposobem na trądzik jest terapia laserowa, która niszczy bakterie na skórze bez ryzyka pozostawienia szpecących blizn. Specjaliści z Kliniki Miracki, którzy specjalizują się w laserowym leczeniu trądziku, przyznają, że to doskonała alternatywa dla leczenia trądziku antybiotykami.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
R E K L A M A
R E K L A M A