Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do czerwca
R E K L A M A

Krotoszyn. Właściciel mieszkania zasłabł, brat ruszył mu na pomoc [ZDJĘCIA]

› Aktualności› Na sygnale 11 dni temu    11.01.2018
Ewa Serafiniak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. KP PSP Krotoszyn

Dym kłębiący się przy drzwiach wejściowych do mieszkania w bliźniaku przy Łukasiewicza w Krotoszynie zaalarmował właściciela drugiej części domu. Krotoszynianin ruszył na pomoc mieszkającemu obok bratu. Wezwał straż pożarną, a sam przy pomocy narzędzi ogrodniczych wygarnął na zewnątrz palące się przy wejściu do piwnicy materiały.

R E K L A M A

Okazało się, że na piętrze budynku przebywał właściciel posesji, który w wyniku zadymienia zasłabł. Poszkodowanemu zaraz po przybyciu na miejsce pierwszych jednostek pośpieszyli z pomocą ratownicy ze straży pożarnej.

 

- Działania straży pożarnej polegały na ewakuacji na zewnątrz osoby poszkodowanej, która przebywała na pierwszym piętrze w budynku, a następnie udzieleniu jej kwalifikowanej pierwszej pomocy - wyjaśnia kpt. Tomasz Patryjas z krotoszyńskiej straży pożarnej.

 

Jednocześnie pożarnicy zajęli się usuwaniem pozostałych nadpalonych materiałów, na które skierowali pianę gaśniczą. W tym czasie na miejsce akcji dodarta siostra poszkodowanego. Zdenerwowana kobieta również źle się poczuła, dlatego strażacy także i jej podali tlen. Po czym obojgiem zajął się wezwany na miejcie zespół z pogotowia ratunkowego. Po przebadaniu do szpitala skierowano właściciela posesji.

Strażacy zaś zakończyli akcję po tym, jak sprawdzili pomieszczenia kamerą termowizyjną i detektorem wielogazowym, które nie wykazały już zagrożenia.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  R E K L A M A
  R E K L A M A