Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do konca roku
R E K L A M ABolsiusB2
R E K L A M A

Krotoszyn. Plaża, jezioro i zakaz wstępu do wody!

› Społeczeństwo 3 miesiące temu    29.08.2017
Marta Popławska
komentarzy 9 ocen 0 / 0%
A A A

Rewitalizacja zazwyczaj kojarzy nam się pozytywnie. Bo kogo nie cieszy przeistoczenie obskurnej części miasta w piękny, użytkowy teren? Problem pojawia się, gdy od ogółu przejdziemy do szczegółu.

R E K L A M A

I dowiemy się, że kosztująca ponad 31 milionów złotych rewitalizacja Alei Powstańców Wielkopolskich i krotoszyńskich Błoni nie uwzględnia kąpieliska na jeziorze Odrzykowskim. Za to przewiduje piaszczystą plażę i leżaki.

I rodzą się absurdy. Widziane oczyma wyobraźni. Rodzina bierze kosz piknikowy, jedzie na Błonie, przebiera się w stroje kąpielowe, rozkłada na plaży i... widzi tabliczkę informującą o zakazie wstępu do wody. Leżakowanie w słońcu bez możliwości zamoczenia choćby nóg w chłodnej tafli?

Niestety, wiele wskazuje na to, że taka rzeczywistość czeka nas już w 2019 roku. Wtedy bowiem ma być rewitalizowany teren wokół naszego jeziorka. Burmistrz Krotoszyna na początku bardzo kategorycznie mówił, że na kąpielisko nie ma szans. Bo jest to po prostu za drogie. I nawet miał pretensje do radnych, którzy domagali się umieszczenia akwenu w projekcie, zarzucając im zwiększanie kosztów i tak drogiego projektu.

Teraz odrobinę spuszcza z tonu. I zapowiada, że jednak sprawdzi - ile takie kąpielisko by gminę kosztowało. Bo – może coś jednak da się zrobić. By – jak stwierdził Wiesław Sołtysiak – nie lizać lizaka przez szybę.

 

FRANCISZEK MARSZAŁEK, BURMISTRZ KROTOSZYNA

Kąpielisko to sprawa złożona. Po pierwsze koszty wybudowania i utrzymania. Po drugie, żeby mogło funkcjonować, musi być zapewniona odpowiednia czystość wody. To jest podstawowa rzecz. A nasze jezioro nie jest zbiornikiem zasilanym przez jakieś źródła wodne, tylko przez wody opadowe, które spływają do rowu, a rów prowadzi właśnie do jeziora. Możemy sobie wyobrazić upalne lato z bardzo małą ilością opadów – wtedy jezioro nie jest zasilane dużą ilością wody, nie ma jej przepływu. W takiej sytuacji trudno utrzymać jej czystość na odpowiednim poziomie. To jest spory problem. Ale – by na tym etapie jednoznacznie nie przesądzać – jeszcze raz się przyjrzymy tematowi rewitalizacji Błoni i zobaczymy, czy da się coś jeszcze zrobić, czy definitywnie powiemy, że kąpielisko nie może funkcjonować. Temat jest otwarty. Weźmiemy pod uwagę zarówno koszty jak i problemy związane z czystością wody i przedyskutujemy to. Inwestycja będzie realizowana w trzech latach – Aleje w roku 2018, Błonie – 2019 i tereny sportowe – 2020 rok. Mamy czas.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (10)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ młody krotos
3 miesiące temu ocena: 83%  10
Proszę spojrzeć na zalew w malutkim Raszkowie i teren zagospodarowany obok,plac zabaw,plaża,tylko podziwiać.Wymienić cała władzę Krotoszyna,bo tylko gadają i nic nie robią!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Alicja
3 miesiące temu ocena: 88%  9
Ten człowiek się nie nadaje na ten stołek. Czy wy tego nie widzicie? Ślepi jesteście? Wywalić go czym prędzej! Komuniści to kąpielisko zbudowali i działało. Były rowery wodne kajaki i można było się kąpać. Pooglądajcie stare zdjęcia. Pieprzą o pieniądzach? Dopiero robili i goowno zrobili. Kasa poszła w błonia i doopa jest. Kto tak rządzi? Taki gospodarz jest nam potrzebny? Na prawdę? To człowiek z PSL związany starym układem. Nic nie zrobi. Macie szansę w najbliższych wyborach pokazać mu jego miejsce.! Pozdr
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ddddd
3 miesiące temu ocena: 100%  8
Młody kubik jest zaglupi
~ Obywatel IV RP
3 miesiące temu ocena: 11%  7
Młody Kubik na burmistrza Krotoszyna, będzie kąpielisko i pomniki!
~ janusz
3 miesiące temu ocena: 86%  6
Po prostu nie głosować ani na niego ani na pana od kultury.. Wogule nie głosować na PSL,nawet rolnicy juz na nich nieglosuja
R E K L A M A
~ Kriss
3 miesiące temu ocena: 92%  5
Sama prawda tylko kto go ruszy
~ Zosia
3 miesiące temu ocena: 85%  4
Ha ha ha plaża z zakazem kąpieli!!! To już są jakieś jaja? Po co komu plaża i leżaki bez kąpieli?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ROMAN
3 miesiące temu ocena: 27%  3
SYF-jak to ujął JAN-robią wędkarze ,wrzucając do wody cale wiaderka paszy na zanętę,która następnie fermentuje.Nie wspomnę o nagminnym oddawaniu moczu pod dęby.Syf już jest JANIE i trzeba go ukrócić kochani wędkarze...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jan
3 miesiące temu ocena: 83%  2
To czeba było zobaczyc błonie jak wyglądały po zlocie motocykli,wszystko tam było,igły,strzykawki,butelki,podlaski i nasrane
~ Jan.
3 miesiące temu ocena: 69%  1
Jak zrobią kompielisko to dopiero będzie syf na błoniu.. Zostawić ten staw wetkarzom. Są dwa baseny,niech tam zrobią inwestycje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A