Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do 30 listopada
R E K L A M A

Krotoszyn. Niepotrzebny terminal płatniczy stanie w urzędzie

› Gospodarka 2 miesiące temu    9.09.2017
Marta Popławska
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A

W krotoszyńskim urzędzie miejskim pojawi się terminal płatniczy. Choć – jak twierdzi strażnik gminnej kasy – jest on niepotrzebny i praktycznie nie będzie używany.

Tematem opłacania podatków i należności za pomocą karty zainteresował się radny Wiesław Sołtysiak. Przekonywał, że w wielu instytucjach, sklepach, muzeach, stosuje się terminale płatnicze i płacić można kartą bankomatową. - Czy nasz urząd podjął jakiekolwiek kroki by rozważyć taką możliwość? - dopytywał.

R E K L A M A

Burmistrz Krotoszyna nie chciał słyszeć o wydawaniu gminnych środków na ten cel. Wraz ze skarbnikiem poddawali nawet w wątpliwość sens istnienia kasy w urzędzie

- Raczej szlibyśmy w kierunku likwidacji kasy – mówił Franciszek Marszałek.

A skarbnik gminy dodał.

- Po wprowadzeniu wirtualnych kont (bankowości elektronicznej – przyp. red.) obroty w kasie spadły o 50%. Więc myślę, że jest to kwestia dwóch, góra trzech lat i kasa zostanie zlikwidowana – informował Grzegorz Galicki.

I dodał. - Wszelkie koszty płatności za używanie terminalu ponosi płacący. Więc już widzę jak przyleci podatnik i powie „pięć złotych mi zabrali za płacenie kartą!” - przestrzegał skarbnik.

Jednak, co dziwne, po wszystkich tych argumentach przemawiających na niekorzyść terminalu płatniczego – skarbnik poinformował, że urządzenie zostanie zainstalowane.

- Przewidujemy w przyszłym roku wprowadzić terminal. W zależności jaki system wybierzemy – zapłacimy od kilku do kilkunastu tysięcy złotych na zainstalowanie oprogramowania – wskazuje Grzegorz Galicki.

Skąd ta decyzja? - W dzisiejszych czasach i płacenie komórką i terminal to rzecz oczywista.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ JANKO
2 miesiące temu 3
To tylko 50% korzysta z elektronicznego systemu , a pozostali w tym emeryci robią spacerek do kasy urzędu ,i dobrze bo to przecież czas wiosenny . Niech tak pozostanie jeszcze czas jakiś. A DO PIENIACZA JURKA - wysławiaj się z odrobiną kultury , i nie bądż taki pewien że pisiory dojdą do władzy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jurek
2 miesiące temu 2
Zacofani jak zwykle. Tam urzędasy mają jeszcze kasę? Utrzymują etat za który buli podatnik. Jakby z własnej kieszeni Marszałek i jego starosta mięli bulić na utrzymanie kasy zpracownikiem miesięcznie średnio 3tyś pln to czy by kasa nadal istniała? Co! Czy nie można zapłacić podatku przelewem? Po co ta kasa? A ten terminal to już bzdura kompletna ale może ktoś kartą zapłaci. Zastanowić się leży komu za co mieszkańcy płacą podatki i na jaki cel!? Ale już niedługo. PIS wygra wybory samorządowe i panowie rodem z PSL polecą na bruk i dobrze bo Krotoszyn jest w bardzo.. '' głębokiej duupie''. Miasteczko na uboczu zapomniane rozjeżdżane przez ciężarówki z dziurawymi drogami chodnikami bez przeszłości. Miasteczko które potrzebuje gospodarza nowoczesnego potrafiącego ściągać inwestycje!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Somsiad
2 miesiące temu 1
Co mi zabrali za płacenie kartą? Przecież to gmina zapłaci za operacje dokonywane na terminalu. Obytego macie burmistrza. Ciemnote ludziom wciska.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A