Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do 30 listopada
R E K L A M A

Krotoszyn. Niepełnosprawni są dyskryminowani?

› Aktualności 2 miesiące temu    30.08.2017
Marta Popławska
komentarzy 10 ocen 0 / 0%
A A A
Niepełnosprawni mogą za darmo parkować samochody w specjalnie oznakowanych miejscach. Jeżeli chcą stanąć w strefie, poza miejscem wyznaczonym, muszą kupić bilet parkingowy. Niepełnosprawni mogą za darmo parkować samochody w specjalnie oznakowanych miejscach. Jeżeli chcą stanąć w strefie, poza miejscem wyznaczonym, muszą kupić bilet parkingowy.

Niepełnosprawni mogą parkować w centrum Krotoszyna za darmo. Ale tylko w miejscach do tego wyznaczonych. I pod warunkiem, że posiadają kartę parkingową osoby niepełnosprawnej.

R E K L A M A

- Miejsca dla niepełnosprawnych są oznaczone i pomalowane na niebiesko – podkreśla Michał Kurek, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej krotoszyńskiego urzędu.Brak wolnych miejsc

Problem pojawia się jednak, gdy wszystkie „niebieskie koperty” są zajęte.

- Pojechałem na rynek, a że wszystkie miejsca dla niepełnosprawnych były zajęte, to zaparkowałem obok. Mam kartę, więc zostawiłem ją na desce rozdzielczej i poszedłem załatwiać swoje sprawy. Gdy wróciłem, za szybą miałem informację, że nie mam prawa tu parkować – opowiada krotoszynianin.

Mężczyzna został poinformowany przez pracowników strefy płatnego parkowania, że może bezpłatnie parkować tylko na miejscach dla osób niepełnosprawnych. Jeżeli chce zaparkować gdzie indziej, musi mieć bilet parkingowy.

- To jest chore przecież. Miejsc dla niepełnosprawnych nie ma wiele. Jak są zajęte, to co zrobić? Niepełnosprawni są dyskryminowani – bulwersuje się mieszkaniec Krotoszyna.„Nie widzę w tym nic dziwnego”

Inaczej widzi to urzędnik.

- To jest normalne i obowiązuje w całej Polsce. Po to są miejsca wyznaczone dla niepełnosprawnych, żeby oni mogli tam parkować. Jeżeli chcą stanąć gdzie indziej – muszą kupić bilet. Nie widzę w tym nic dziwnego – wskazuje szef gospodarki komunalnej.

I pyta. - Gdyby osoby niepełnosprawne mogły za darmo parkować wszędzie, to jaki sens miałoby tworzenie specjalnych miejsc parkingowych dla nich?Osoba niepełnosprawna ma uprzywilejowane miejsca postojowe, za które nie płaci. Ale ma przecież prawo stanąć gdzie indziej, po prostu musi wtedy – jak każdy – zapłacić. To żadna dyskryminacja”-  jeden z kierowców. 

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (10)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ xxxx
2 miesiące temu ocena: 100%  10
W Koźminie parkują sobie na kartę a osoby upoważnionej w ogóle nie ma z kierowcą powinni sprawdzać czy właściciel karty podróżuje autem...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obserwator
2 miesiące temu ocena: 100%  9
nie wiem dlaczego mam wrażenie, że kiedy będą mogli parkować gdziekolwiek, bo miejsca były zajęte, to skorzystają z tego bez oporu tłumacząc w razie kontroli, że jak przyjechał to miejsca były zajęte
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ `````````
2 miesiące temu ocena: 100%  8
Znam takie małżeństwo co mają karte niepełnosprawnego i mówią że ciężko dojść im do sklepu...jeden sercowy drugi coś z ręką,,,a śmigają roerami kilometrami...]
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olena
2 miesiące temu ocena: 33%  7
Niepełnosprawni muszą za karty płacić więc dla czego mają za parkowanie płacić jeśli nie ma wolnych niebieskich miejsc ,ludzie trochę tolerancji i współczucia bo nie każdy ma dane zdrowie a przecież samochód to dla nich kawałek świata
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ krotoszynianin
2 miesiące temu ocena: 75%  6
Pod Biedronką nie lepiej wszyscy parkują czy jest ktoś pełnosprawny,czy nie ,wszędzie burdel,niema porządku nigdzie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ Jaanka
2 miesiące temu ocena: 50%  5
Należałoby zmienić przepis. Miejsca są wyznaczane po to żeby było blisko. Jeśli są zajęte niepełnosprawni powinni mieć możliwość parkowania bez opłat na innym miejscu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kalekaa
2 miesiące temu ocena: 67%  4
Durny artkul bo jakis rencista dostal wezwanie do zaplaty za parking
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaanka
2 miesiące temu ocena: 33%  3
Chciałbyś być takim rencistą?
~ jan
2 miesiące temu ocena: 100%  2
To może policja w końcu zacznie sprawdzać kto parku je na niebieskiej kopercie. Wystarczy pojechać pod markety,Lidl,netto,kaufland
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam
2 miesiące temu ocena: 100%  1
A Intermarche? Tu dopiero jest ciekawostka ....
R E K L A M A
R E K L A M A