Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - JTBS - mieszkania
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do konca roku
R E K L A M ABolsiusB2
R E K L A M A

Krotoszyn. Grzywny za zatrudnianie nielegalnych imigrantów

› Gospodarka 13 dni temu    3.12.2017
Marta Popławska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Szukasz do pracy obcokrajowców? Pamiętaj, że przed zatrudnieniem cudzoziemca musisz spełnić kilka obowiązków. Inaczej grożą ci kary.

R E K L A M A

Przede wszystkim sprawdź, czy posiada on ważny dokument uprawniający go do pobytu w Polsce. Kopię zezwolenia przechowują przez cały przez cały okres zatrudniania.

Dokumentów uprawniających do pobytu na naszym terytorium jest kilka – wiza krajowa (z symbolem D), wiza Schengen (z symbolem C) lub zezwolenie pobytowe i wydana na jego podstawie karta pobytu. Pamiętaj, że nie każde zezwolenie na pobyt w naszym kraju jest równoznaczne z możliwością podjęcia przez obcokrajowca pracy. Wiza turystyczna, tranzytowa, wydana w związku z korzystaniem z ochrony czy wiza wydana w związku z przyjazdem ze względów humanitarnych - nie uprawniają do podjęcia zatrudnienia.

Z każdym cudzoziemcem, którego zatrudnisz w swojej firmie musisz podpisać umowę. Bez względu na jej rodzaj musi mieć ona formę pisemną.

Jeżeli zakres pracy wykonywanej przez cudzoziemca spełnia warunki zawarcia umowy o pracę, to pracodawca nie może zawrzeć umowy cywilnoprawnej, gdyż jest to karalne. Wobec obcokrajowca pracodawca ma takie same obowiązki jak wobec pracownika z Polski. W ciągu 7 dni od daty rozpoczęcia pracy musi zgłosić go do ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego oraz odprowadzać za niego składki i obliczać, pobierać i wypłacać zaliczki na podatek dochodowy.

Co najmniej 3.000 zł grzywny zapłaci pracodawca, który zatrudnia nielegalnego imigranta.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A