Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do konca roku
R E K L A M ABolsiusB2
R E K L A M A

Krotoszyn. Ciężarówka zarwała płyty i wpadła do szamba [FOTO]

› Aktualności 15 dni temu    1.12.2017
Marta Popławska
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. internauta

Chwile grozy przeżył kierowca samochodu ciężarowego, który wjechał na teren wspólnoty mieszkaniowej przy Transportowej w Krotoszynie. Pod jego ciągnikiem siodłowym z naczepą zarwały się płyty przykrywające szambo.

R E K L A M A

- Usłyszeliśmy huk, jakby ziemia się miała zawalić. Wyszliśmy na zewnątrz i zobaczyliśmy, że połowa ciężarówki praktycznie wpadła do dziury – obrazują okoliczni mieszkańcy.


Sytuacja wyglądała niebezpiecznie.

- Pod płytami, które się zarwały, są szamba. Nikt nie wie jakie głębokie. Szczęście, że przednie koła auta zdążyły wyjechać poza dziurę, bo jakby cały przód wpadł, to kierowca by pewnie zginął – alarmują ludzie.Teren, na którym zlokalizowane są szamba należy do wspólnoty mieszkaniowej, którą zarządza Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - działający pod Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie. - Transportowa jest skanalizowana i szamba nie są już użytkowane – tłumaczy Zygmunt Witczak, kierownik ZGM w Krotoszynie.

Dlaczego TIR zjechał z drogi i wjechał na teren prywatny?

- Kierowca ciężarówki obładowanej ciężkimi materiałami pomylił drogę i próbował nakręcić. Wjechał na teren działki wspólnotowej i wszystko się zarwało – obrazuje Zygmunt Witczak.

I podkreśla, że płyty, którymi przykryte były szamba – mimo że wykonane z solidnego materiału – nie są przystosowane do takich gabarytów. - Ta płyta była masywna, wylana z żelbetu. Jednak takiego ciężaru nie była w stanie udźwignąć.

Teren szamb na terenie wspólnoty przy Transportowej w Krotoszynie został ogrodzony i zabezpieczony.

- Jesteśmy w kontakcie z właścicielem firmy, będziemy tę sprawę załatwiać, bo to musi zostać naprawione – podkreśla szef Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Krotoszynie. 

 

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Jan
  14 dni temu ocena: 100%  2
  Skąd Kutno wiedzieć że takie duże jest to szambo
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ janusz
  14 dni temu ocena: 83%  1
  strazaki niech to szambo wypompują i lewarami niech podniosą ciągnik-tez mi problem!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  R E K L A M A