Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do czerwca
R E K L A M A

Krotoszyn. Chodnik zmieni się w ścieżkę pieszo - rowerową.

› Aktualności 7 miesięcy temu    18.06.2017
Marta Popławska
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A

Przy ulicy Konstytucji 3 Maja w Krotoszynie powstanie ścieżka pieszo – rowerowa. Stary chodnik od strony dworca PKS zostanie rozebrany, a w jego miejscu wybudowana zostanie ścieżka z kostki brukowej z wydzielonym pasem dla rowerów.

R E K L A M A

Koszty szacowanej na 600 tys. zł przebudowy w 85 procentach zostaną pokryte ze środków unijnych.

- W ramach dużej inwestycji dofinansowanej z WRPO na wymianę taboru MZK w Krotoszynie na zakup autobusów niskoemisyjnych, budowę ciągów pieszo-rowerowych oraz inne inwestycje w obszarze transportu miejskiego – mówi Krzysztof Jelinowski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Krotoszynie.Mieszkańcy miasta nie kryją radości z planowanej inwestycji.

- W tym rejonie nie ma żadnej ścieżki rowerowej, więc bardzo się ona przyda. Dzięki temu będzie można bezpiecznie jeździć na rowerze – podkreślają lokalni cykliści.

Ciąg pieszo – rowerowy będzie miał długość 640 metrów bieżących. Od strony jezdni zostanie wydzielony 2-metrowy pas przeznaczony dla rowerów.

- Cała stara nawierzchnia będzie zdjęta, a w to miejsce zostanie założona nowa kostka brukowa. Zostanie wyznaczony pas dla ruchu dwukierunkowego rowerów, a reszta będzie przeznaczona dla ruchu pieszego. Od miejsca, w którym jest ciuchcia, aż do bloku przy Mickiewicza – wylicza szef drogowców w powiecie.


 

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ret
6 miesięcy temu ocena: 0%  5
Pytanie tylko kiedy? A co z zaginionymi i zepsutymi rowerami? Pomysł roweru miejskiego w tak małym mieście nieracjonalny. Co na to włodarze miasta ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wio
7 miesięcy temu ocena: 100%  4
Krotoszyn = katastrofa jeśli chodzi o dni targowe i godziny szczytu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bronek
7 miesięcy temu ocena: 0%  3
Drozsze mandaty , oc i parkingi , zlikwiduja czesiowo problem ..
~ mieszkaniec staszica
7 miesięcy temu ocena: 0%  2
konstytucji i park dworcowy zafajdane psimi kupami których nikt nie sprząta a ostatnio właściciele upodobali sobie okolice pomnika żołnierzy wyklętych niby czytają z zainteresowaniem a psy robią swoje ,krotoszyńska straż miejska pilnuje fontanny, pustych stojaków na rowery ale o czystość miasta już nie dbają
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ luk
7 miesięcy temu ocena: 0%  1
Dlaczego sciezka rowerowa na Raszkowskiej bedzie kosztem wycinki drzew , czy nie moga rosnac drzewa i sciezka istniec ???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A