Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do 30 listopada
R E K L A M A

Krotoszyn. Bezpłatne szkolenia, bony i staże dla bezrobotnych

› Aktualności 2 miesiące temu    10.09.2017
Marta Popławska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Nie możesz znaleźć pracy? Skorzystaj z pomocy Powiatowego Urzędu Pracy w Krotoszynie. Jak zapewnia Małgorzata Grzempowska, dyrektor PUP w Krotoszynie, oferta urzędu jest szeroka.

- Dysponujemy środkami finansowymi na działania aktywizacyjne dla osób bezrobotnych – mówi dyrektor. Jednym z nich są szkolenia.

R E K L A M A

- Ta forma pomocy skierowana jest dla osób bezrobotnych w każdej grupie wiekowej, które spełniają kryteria – podkreśla szefowa krotoszyńskiego pośredniaka.


Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 30 lat, nie masz pracy, nie kształcisz się i nie uczestniczysz w pozaszkolnych zajęciach mających na celu zdobycie kwalifikacji zawodowych – możesz skorzystać z pomocy w postaci bonu szkoleniowego.

- Bon szkoleniowy ma wartość 3.800 złotych i to osoba bezrobotna decyduje na jakie szkolenia je przeznaczy. Bezrobotny decyduje o tym, jakie szkolenia są mu potrzebne by podjąć pracę – wskazuje szefowa krotoszyńskiego pośredniaka.Osoby bezrobotne, które ukończyły 30 lat, także mogą liczyć na pomoc urzędu pracy. Tu jest jednak warunek: muszą wpisać się w choć jedną z preferowanych grup.

 - Dla osób bezrobotnych powyżej 30 roku życia w ramach pomocy aktywizacyjnej przewidujemy 3-miesięczne szkolenia z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego – mówi Małgorzata Grzempowska.Bezrobotni, którzy chcą skorzystać z pomocy na aktywizację zawodową, powinni zgłosić się do krotoszyńskiego urzędu pracy i wypełnić potrzebne dokumenty.Z 3-miesięcznego stażu mogą skorzystać osoby powyżej 30 lat, które należą do przynajmniej jednej grupy:

- osoby długotrwale bezrobotne (nieprzerwanie przez okres ponad 12 mies. bez pracy – zaliczamy również czas bez pracy przed rejestracją w PUP)

- kobiety

- osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności

- osoby niskowykwalifikowane (wykształcenie: podstawowe, gimnazjalne, liceum ogólnokształcące, liceum profilowane, technikum uzupełniające, liceum ogólnokształcące, technikum uzupełniające, zasadnicza szkoła zawodowa),

- osoby w wieku 50 lat i więcej,

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Prawda
2 miesiące temu 1
Urząd pracy jest niepotrzebny i należy go zlikwidować. To ogromne marnotrastwo. Utrzymywanie tego urzędu to kwoty milionowr. Porzytku z nich żadnego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A