Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ARybny Świat
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do 30 września
R E K L A M ANatka Pietruszki

Koźmin Wlkp. Młodzi ludzie uratowali życie rowerzyście

› Aktualności 20 dni temu    4.09.2017
Marta Popławska
komentarzy 9 ocen 10 / 100%
A A A

Fantastyczna postawa młodych koźminiaków uratowała życie starszego mężczyzny, który na ulicy Cieszyńskiego w Koźminie Wlkp. spadł z roweru i stracił przytomność.

R E K L A M A

Mężczyzna nie dawał oznak życia. Świadkowie zdarzenia natychmiast przystąpili do reanimacji mężczyzny i wezwali służby ratunkowe.

- Zespół Ratownictwa Medycznego z Koźmina Wielkopolskiego otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednej z ulic w Koźminie Wlkp. przewrócił się rowerzysta. Według świadków zdarzenia mężczyzna nie oddychał – wskazuje Jakub Nelle, rzecznik prasowy Zespołów Ratownictwa Medycznego SP ZOZ w Krotoszynie.Trzy minuty później ratownicy już byli na miejscu.

- Ratownicy medyczni rozpoznali u mężczyzny nagłe zatrzymanie krążenia i natychmiast podjęli zaawansowane czynności ratunkowe, między innymi defibrylację pacjenta – mówi Jakub Nelle.Kierownik zespołu zdecydował o wezwanie na miejsce wsparcia. Z racji tego, że ZRM z Krotoszyna był zajęty – zadysponowano helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Michałkowa.

Po około 20 minutach reanimacji – w której pomagali zarówno świadkowie zdarzenia jak i koźmińscy policjanci wezwani na miejsce – udało się przywrócić czynności życiowe u starszego mężczyzny.

Helikopter został odwołany, a mężczyzna w stanie ciężkim trafił do krotoszyńskiego szpitala.
 

- Chcemy bardzo mocno podziękować świadkom zdarzenia oraz policjantom, którzy na miejscu czynnie pomagali ratownikom w ratowaniu ludzkiego życia. To dzięki tym ludziom tak naprawdę udało się uratować tego mężczyznę. To tak naprawdę ludzka reakcja ratuje życie i sprawia, że działa łańcuch przeżycia – podkreśla rzecznik prasowy ZRM SP ZOZ w Krotoszynie.

 

WIĘCEJ NA TEMAT ŁAŃCUCHA PRZEŻYCIA I ZASAD POSTĘPOWANIA W PRZYPADKU ZATRZYMANIA KRĄŻENIA PRZECZYTASZ NA BLOGU "Ratownictwo Medyczne - Łączy Nas Wspólna Pasja" [KLIKNIJ]

 

R E K L A M A
+ 10 głosów: 10 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (9)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ nemo
19 dni temu ocena: 25%  9
a ten rzecznik to samozwańczy i gazety czy z blogoslawieństwa dyrekcji
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ania
19 dni temu ocena: 100%  8
Jeśli faktycznie Dyrekcja powołała Pana Jakuba na stanowisko Rzecznika Prasowego to to była najlepsza decyzja marketingowa tego zakładu.
~ Michał.
19 dni temu ocena: 0%  7
Powołany przez Dyrekcje SP ZOZ.
~ as
20 dni temu ocena: 13%  6
wszystko super gratulacje, ale nagłówek ma się nijak do treści. Zdarzenie opisane a Ci młodzi ludzie to gdzie? rozumiem że to Ci wspomniani na końcu świadkowie, ale może coś więcej skoro taki tytuł?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Antek
19 dni temu ocena: 100%  5
A może ktoś woli zostać anonimowy ?
R E K L A M A
~ Malwina
20 dni temu ocena: 75%  4
Serce się raduje ! Brawo ratownicy brawo społeczeństwo !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bartek
20 dni temu ocena: 70%  3
Brawo dla młodych obywateli ;)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mimionek
20 dni temu ocena: 54%  2
nigdy nie szpital krotoszyński tam to sanepid wysłać
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bobo
17 dni temu ocena: 100%  1
to po co ty i twoja rodzina tam łazicie?
R E K L A M A
R E K L A M A