Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do 30 listopada
R E K L A M A

Jak nie stracić 500 plus? Trwa nabór nowych wniosków

› Aktualności› Wydarzenia 3 miesiące temu    1.08.2017
Ewa Serafiniak
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. folotia.pl

Korzystasz z programu 500 plus? Jeśli nie chcesz stracić świadczenia, musisz ponowić wniosek. O 1. sierpnia trwa nowy nabór.

Przyznana pomoc nie jest bowiem bezterminowa. Aby ją otrzymywać, wniosek trzeba składać co roku. Nowy okres świadczeniowy rozpocznie się 1 października. Przy czym od dziś, czyli 1 sierpnia, rusza nabór wniosków. Jeżeli złoży się go do końca sierpnia, to można liczyć, że nie będzie przerwy w płatności, a wypłata nastąpi w październiku. Okazuje się, że im później złoży się wniosek (np. pod koniec września), tym dłużej będzie się czekać na przelew pieniądzy. Spóźnialscy, którzy złożą wniosek dopiero w listopadzie, nie otrzymają zaległego świadczenia za październik.

Wnioski można składać w formie papierowej osobiście - na terenie gmin powiatu krotoszyńskiego – w miejscowych ośrodkach pomocy społecznej.

R E K L A M A

Wnioski można tez składać elektronicznie:

■ Przez bankowość elektroniczną – trzeba sprawdzić, czy bank, do którego mamy dostęp przez internet świadczy usługę składania wniosków o 500 plus

■ Za pośrednictwem portalu Emp@tia (www.empatia.mrpips.gov.pl) 

■ Za pomocą ePUAP – czyli elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej, która umożliwia załatwienie online wielu urzędowych spraw, w tym złożenia wniosku o świadczenie wychowawcze

■ Przez PUE ZUS – czyli Platformę Usług Elektronicznych ZUS

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ wio
3 miesiące temu ocena: 0%  1
Ci nasi śmieszni politycy najpierw dają a potem myślą jak odebrać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A