Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do konca roku
R E K L A M ABolsiusB2
R E K L A M A

Czy warto dokupić AC?

› Motoryzacja 2 miesiące temu    8.10.2017
Artykuł gościnny
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Rozważasz, czy wykupić ubezpieczenie AC? Wiesz, że to duży wydatek, ale zastawiasz się, czy warto go ponieść, żeby zabezpieczyć swoje auto. Jeżeli znajdujesz się w podobnej sytuacji i nie wiesz, kiedy i dlaczego opłaca się zapłacić za dodatkową polisę autocasco, niniejszy artykuł wyjaśni Twoje wątpliwości.
 

R E K L A M A


Dlaczego warto

Odpowiedź na pytanie „dlaczego warto wykupić autocasco” sprowadza się do wyliczenia korzyści, jakie daje to ubezpieczenie. Bez wątpienia stanowi ono doskonałe uzupełnienie dla OC, które zapewnia bardzo wąską ochronę. AC działa zupełnie inaczej – o ile obowiązkowa polisa pozwala uzyskać odszkodowanie tylko osobom poszkodowanym, którym jest ono wypłacane z ubezpieczenia sprawcy, o tyle autocasco gwarantuje rekompensatę za szkody również winowajcom, a także w sytuacjach losowych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat odszkodowania z obowiązkowego ubezpieczenia, przeczytaj, czego nie wiemy o likwidacji szkody z OC.

Autocasco pozwala uzyskać odszkodowanie m.in. za zderzenie z sarną, zarysowanie boku auta podczas manewrowania na parkingu, zniszczenie karoserii przez ulicznych wandali czy kradzież samochodu. W żadnej z tych sytuacji OC nie działa. W zależności od danej oferty polisa ubezpieczeniowa AC może być mniej lub bardziej bogata, tańsza lub droższa. Sprawdźmy, kiedy warto wykupić autocasco, a kiedy można ze spokojnym sumieniem z niego zrezygnować.

Kiedy warto

Mimo że AC nie jest obowiązkowe, koniecznie powinni je wykupić właściciele samochodów o wartości co najmniej kilkunastu tysięcy zł i powyżej. W ich przypadku każda szkoda oznacza bowiem duży wydatek, tymczasem OC gwarantuje rekompensatę jedynie dla poszkodowanych. A co, jeśli przed maskę wybiegnie dzik lub sarna i uderzysz w nie z impetem? Albo grad zniszczy karoserię, wandale wybiją szybę lub – odpukać – złodzieje ukradną samochód? Odszkodowanie będzie można wypłacić wyłącznie z polisy autocasco. Jeżeli masz pewność, że chcesz je wykupić, na sprawdzenie ofert pozwoli Ci porównywarka OC i AC.

Kiedy nie warto

Choć AC niewątpliwie daje liczne korzyści, nie zawsze warto je mieć. Można z niego spokojnie zrezygnować, jeśli posiada się auto o małej wartości, nie większej niż kilka tys. zł. Wyobraź sobie, że Twój samochód kosztuje 5 tys. zł, a za autocasco musisz zapłacić 2 tys. zł, czyli dokładnie 40% ceny auta. To całkowicie mija się z celem. Co więcej, wiele towarzystw nie pozwala na wykupienie AC dla tanich i starych samochodów, wprowadzając ograniczenia co do wieku i wartości pojazdu. W tej sytuacji pozostaje wykupienie o wiele tańszego minicasco, którego cena i zakres są znacznie mniejsze niż pełnego autocasco.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
R E K L A M A
R E K L A M A