Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Meble Doktór
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do czerwca
R E K L A M A

Co sądzisz o zmianach w systemie oświaty i likwidacji gimnazjów? [SONDA]

› Społeczeństwo› Ze szkół ponad rok temu    11.01.2017
Marta Popławska
komentarzy 11 ocen 7 / 86%
A A A
 fot. Fotolia

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawy wprowadzające reformę edukacji.

R E K L A M A

1 września 2017 r. absolwenci szóstej klasy szkoły podstawowej rozpoczną naukę w klasie siódmej szkoły podstawowej. W roku szkolnym 2018/2019 ostatni rocznik dzieci klas trzecich ukończy gimnazjum. Od 1 września 2019 r. w ustroju szkolnym gimnazja nie będą już funkcjonować.

Co sądzisz o tych zmianach? Zachęcamy do głosowania i komentowania! Najciekawsze komentarze opublikujemy na łamach "Gazety Krotoszyńskiej".

Co sądzisz o zmianach w systemie oświaty i likwidacji gimnazjów?

1 września 2017 r. absolwenci szóstej klasy szkoły podstawowej rozpoczną naukę w klasie siódmej szkoły podstawowej. W roku szkolnym 2018/2019 ostatni rocznik dzieci klas trzecich ukończy gimnazjum. Od 1 września 2019 r. w ustroju szkolnym gimnazja nie będą już funkcjonować.

Co sądzisz o tych zmianach?

 

ankieta dodana 11.01.2017, ilość wszystkich głosów: 128
Popieram. Gimnazja powinny zostać zlikwidowane
41%
Jestem za, ale zmiany wprowadzane są zbyt szybko
13%
To zły pomysł. Stracą uczniowie i nauczyciele
45%
Zmiana powinna dotyczyć tylko szkół średnich
2%
Nie mam zdania na ten temat
0%
R E K L A M A
+ 6 głosów: 7 (86%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (11)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ x
ponad rok temu ocena: 19%  11
Przynajmniej znikną sztuczne stołki dyrektorskie dla politycznych, za które płaci oczywiście podatnik. Niech się jeszcze wezmą za "urlopy na poratowanie zdrowia", bo w tym szkołach to jest istna plaga. A jeszcze niedawno wszystkie belfry krytykowały gimnazja... Co to się w międzyczasie stało, że tak się wam odmieniło? Skoro wam źle, to się przekwalifikujcie i na produkcję!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wafelek
ponad rok temu ocena: 40%  10
I ostatnie pytanie, dlaczego w tak niewdzięcznym i kiepsko opłacanym zawodzie nauczyciela, przez wiele, wiele lat jest nadwyżka pracujących jak i samych chętnych do pracy?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wafelek
ponad rok temu ocena: 46%  9
Wytłumaczcie mi tak po ludzku, w którym powiedzmy to prywatnym zakładzie, gdzie produkcja danego produktu maleje o 10, 20 i 30 % utrzymuje się całą kadrę produkcyjną? Dlaczego dla tej grupy zawodowej wymyśla się nowe, głupie przedmioty tak, aby tylko utrzymać godzinki, dlaczego na głowie zatrudniającego czyli samorządu jest to, aby w przypadku braku pracy w danej placówce zapewnić mu pracę w innej. Dlaczego sami zainteresowani, mówiący, zarzekający o niewdzięcznej i niedocenionej pracy kurczowo trzymają się na 3/4 czasami na 1/2 etatu tylko po to aby utrzymać się w szkolnictwie, dlaczego nie zmienią profesi, dlaczego nie idą do doradcy zawodowego w PUP? Znam inne osoby, również, które wiele lat studiowały i chcąc nie chcąc musiały się przekwalifikować. Następne pytanie: czy pracownik odlewni, kierowca, magazynier, piekarz itp. nie pracują w trudnych warunkach czy nie mogą podupaść na zdrowiu? Jeśli tak dlaczego nie mogą iść na roczny płatny urlop na podratowanie zdrowia?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marta
ponad rok temu ocena: 54%  8
Gimnazja same w sobie nie sa dobre. Ale likwidowanie ich na szybko, w zaledwie kilka miesiecy jest czyms jeszcze gorszym. Zapanuje wielki haos.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Johny Brawo
ponad rok temu ocena: 57%  7
no tylko cymbał nie potrafiłby poskładać pewnych rzeczy w całość. mądry, wychowany w nomenklaturze ostatniego 25-lecia suweren widzi, że Jarosław Krótkie Nóżki Przywódca Na Ryczce i jego zastępy nie mają pojęcia o rządzeniu, tak jak w 2005 roku więc się buntuje, bo tylko ciemny naród może być łasy na socjalne lukrowane pierniki. a jak taki naród zdobyć? trzeba go sobie wychować. a jak to zrobić? uczyć ciemnoty i posłuszeństwa od podstaw. a gdzie i jak najłatwiej to zrobić? w szkole, gdzie można zmienić podstawę programową i zamiast skaczącego przez płot Lech Witającego Się Nogą skakał będzie Jarosław Krótkie Nożki ... wielu będzie żałować, ale na biadolenie nie będzie już czasu ... szkoda, bo byłem przekonany, że jesteśmy narodem który w maliny nie daje się wpuścić
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ Wafelek
ponad rok temu ocena: 38%  6
Jakie Ty zioło palisz człowieku? Mądry suweren z ostatniego 25-lecia widzi złego Jarosława? Coś Ci się pomyliło, młodzi przejrzeli na wylot łachudrów z PO, SLD i PSL. Piszesz o przygłupach karmionych dziadostwem z TVN, Polsat, Zet, RMF, Wybiórczej itp. mów wtedy w kontekście młodzieżówki kodu, ludziach w wieku 50, 60 i starszych. Dotychczas w szkole nie było mówione o Hołdzie Ruskim, nie było o bitwie pod Kłuszynem, nie było o Powst. Wlkp. , masz rację, było za to o szpiclu Bolku i homosiach i kulturze gender. Pamiętasz jak straszono w tvnenie podpalaniem PL jak był marsz środowisk prawicowych? Teraz co robią Ci debile z Po w Sejmie to nie jest podpalanie Polski od środka co?
~ Ośmiorniczka
ponad rok temu ocena: 29%  5
W malinach siedzieliśmy cały czas od 1989 roku...
~ Popieram
ponad rok temu ocena: 41%  4
Nowa reforma da już oszczędności w postaci usuwania stanowisk dyrektorów gimnazjów, działania administracji, sekretariatów. Nauczyciele przejdą do podstawówek- oby Ci najlepsi. Ps. Mało kto wie, ze nauczycielowi przysługuje płatny roczny urlop na poratowanie zdrowia - odnawiany co 5 lat. Oznacza to, ze gdy nauczyciel siedzi w domu, pobierając pensje, w jego miejsce trzeba przyjąć innego nauczyciela. Takie uprawnienie tylko dzięki KARCIE NAUCZYCIELA! Tylko, ze naszego Państwa nie stać na kartę nauczyciela.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wio
ponad rok temu ocena: 78%  3
W 1999 roku wprowadzono gimnazja premierem rządu był Buzek a w koalicji AWS czyli dzisiejsze pis w tedy właśnie mieliśmy PO-PIS , czyli byli współautorami tej reformy, uważam że pieniądze wyrzucone są po prostu w błoto i to grube miliardy, ten sondaż jest zbyt wczesny bo dopiero jak kuratorium rozlokuje szkoły porobi granice to nie jednemu kopara może opaść.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olga
ponad rok temu ocena: 57%  2
PiS jest kompletnie nieprzygotowany do tej reformy. Rzucają hasło - likwidujemy, ale już szczegóły, konsekwencje... wyjdzie w praniu. Zero odpowiedzialności. Nauczyciele, rodzice nie wiedzą tak naprawdę nic. Chyba nikt nie wie. Za kilka miesięcy pierwsze dzieci pójdą do 7 klasy, a tak naprawdę to jest jedna wielka niewiadoma.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Człowiek
ponad rok temu ocena: 87%  1
Gimnazja nie powstały dlatego,żeby wyrównywać szansę dzieci,ale żeby po pierwsze dać nowe stanowiska administracyjne i dyrektorskie oraz dlatego żeby w jednej szkole było więcej dzieci,co daje oszczędności.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A